مدیریت پیمان

project_14

پیمان مدیریت چیست (Management Contracting) ؟


مدیریت پیمان یا MC همان طور که از نامش بر می آید، روشی است که در آن کارفرما، یک شرکت ساختمانی یا یک شخص را تعیین می کند تا مدیریت اجرای پروژه را بر عهده بگیرد. بنابراین تعیین روش های اجرای پروژه و تعیین چارت سازمانی و استخدام نیروها بر عهده پیمانکار است.در این روش پیمانکار یا شخص،بابت مدیریت پروژه درصدی از هزینه های انجام شده را دریافت می دارد . این هزینه ها معمولاً شامل هزینه تهیه مصالح و هزینه اجرا می باشد ولی قبل ازهزینه های صورت گرفته باید توافق طرفین درنظر گرفته شود ، این پیمان به سود طرفین می باشد چون کارفرما هیچ بالاسری ( اورهد یا سود) به پیمانکار پرداخت نمی کند فقط هزینه مصالح ، مدیریت طرح، نیروی انسانی و ماشینی را پرداخت می نماید، بنابراین در هزینه پیمان صرفه جویی می شود. از طرفی دیگر پیمانکار هزینه ای بابت اجرا پرداخت نمی کند و تعهدات را بر عهده نمی گیرد و فقط به خاطر تخصص در مدیریت سودی به صورت درصدی از کل هزینه ها دریافت می دارد.سرعت و کیفیت ساخت پروژه در این روش نسبت به دیگر روش ها بالاتر است.

مزایای روش مدیریت طرح یا پیمان (MC):

 • در صورتیکه MC در اواسط فاز طراحی و یا زودتر به کار گرفته شود، با ادغام شدن درون تیم طراحی و هماهنگی با تیم طراح قادر خواهد بود تجربیات و مهارتها مربوط به ساخت را در طراحی ها اعمال نماید تا منجر به کاهش زمان، هزینه، اجرایی شدن بهتر طرحها و افزایش امکان آنالیز مهندسی ارزش در مراحل طراحی و ساخت گردد.

 • با توجه به اینکه نظارت بر عملیات اجرایی پیمانکاران ساخت بر عهده MC می باشد بنابراین نیازی به خدمات نظارتی مهندسین مشاور نیست.

 • حضور MC منجر به ایجاد هماهنگی مابین پیمانکاران ساخت و رفع مشکلات آنان به لحاظ عدم تداخل کاری می گردد.

 • ارائه خدمات پشتیبانی به پیمانکاران ساخت منجر به تسریع عملیات اجرایی و همچنین پوشش دادن نقاط ضعف آنان میگردد.

 • چون MC مستقیماً در طراحی و اجرا شرکت نمی کند، می تواند فارغ از مسایل مستقیم اجرایی منحصراً به مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل هزینه بپردازد.

 • MC همچون عضوی از تیم کارفرما، تمایلات سودجویانه پیمانکاری ندارد و تنها هدفش جلب رضایت کارفرما ,حفظ منافع آن است.

 • در این روش رقابت شدیدی مابین پیمانکاران ساخت ایجاد میگردد، زیرا کار به بسته های کوچکتری تقسیم شده است و پیمانکاران با انجام صحیح و بموقع آن، سعی در به دست آوردن بسته های کاری بیشتری دارند.

خدمات پیمانکاری سوله به دو روش مدیریت پیمان mc و روش  پی تا کلید (turn key) :

 

 • پیمانکاری و مدیریت پیمان سوله های صنعتی،تولیدی وانبار شامل:انواع سوله های سبک، نیمه سنگین و سنگین با انواع جرثقیل ها و دهانه های مختلف،پوشش سقف وبدنه سوله

 • پیمانکاری و مدیریت پیمان پروژه های صنعتی از قبیل کارخانجات صنعتی نورد فولاد،صنایع شیمیای، سردخانه ها،تصفیه خانه ها،سوله های مدیریت بحران،صنایع خودروسازی و …

 • پیمانکاری و مدیریت پیمان پروژه های ساختمان و سوله ورزشی ، استادیوم ها ، باشگاههای ورزشی،ورزشگاه ها، سوله انبار ،سوله های تولیدی، آشیانه هواپیما

 • پیمانکاری و مدیریت پیمان کمپ های تجهیز کارگاه های عمرانی، دامداری و مرغداری، تعمیرگاه ها، کارگاه ها،موتورخانه ها، فرودگاه ها،مراکز آتش نشانی و بنادر و …

 • طراحی سازه سوله و معماری دوبعدی وسه بعدی سوله صنعتی،تولیدی وانبار که شامل انواع سوله ها

 • طراحی سازه سوله و طراحی معماری دوبعدی وسه بعدی ساختمانهای ورزشی ، استادیوم ها و باشگاههای ورزشی

 banapaydar-1140-600

banapaydar2-1140-600

خدمات پیمانکاری ساختمان  به روش مدیریت پیمان :

گروه بناپایدار با بهره گیری از دانش و تجربه پرسنل خود، ارائه دهنده انواع خدمات کلی و جزئی مدیریت طراحی، فنی، اجرایی، مالی و اداری در امور ساخت و ساز پروژه های ساختمانی مسکونی، اداری و تجاری با بهترین کیفیت می باشد. 

خدمات پیمانکاری پروژه های ویلایی مدرن و کلاسیک به روش مدیریت پیمان :

گروه بناپایدار به عنوان نماینده امین کارفرمایان گرامی، با ارائه خدمات متنوع در جهت دستیابی به یک مجموعه مسکونی و تفریحی ویلایی رویایی، خدمتگذار آنها می باشد. دستیابی مقرون به صرفه به چنین مجموعه ای، نیازمند تحقیقات و مطالعات گسترده، مشاوره با اهل علم و فن و انجام بسیاری از دیگرامور و وظایف است. کارشناسان و مشاوران ما از اولین مراحل پروژه از جمله انتخاب شهر یا روستا، منطقه و محل دقیق پروژه، انجام فاز مطالعات و طراحی اولیه تا دستیابی به طرح نهایی و تکمیل عملیات اجرایی با بهترین کیفیت مدیریتی و با درنظر گرفتن سلیقه و بودجه مورد نظر، در کنار مشتریان ارزشمند خود خواهد بود. بدیهی است کلیه مراحل کار، قدم به قدم با هماهنگی کامل کارفرمایان و بعد از دستیابی به یک توافق کامل نهایی و اجرایی خواهند گردید تا نهایتاً مجموعه احداث گردیده در حد ممکن به طرح ایده آل مدنظر آنها نزدیک و نزدیکتر باشد. رضایت کامل و خوشنودی و لذت مشتریان هدف اصلی و راز تداوم خدمت رسانی ما می باشد.